D.U.K

Kas yra maistiniai svirpliai?

Tai yra valgoma svirplių rūšis, kurios auginimas reikalauja konkrečių sąlygų ir priežiūros.

Kodėl auginti pasirinkti būtent svirpliai?

Dėl klimato kaitos švelninimo, greito dauginimosi ir augimo bei naudingumo žmogaus organizmui.

Kur svirpliai randami?

Jie nėra randami. Kiaušinėliai perkami iš profesionalių fermų, kuriose viskas atlekama ekologiškai.

Kuo svirpliai naudingi žmogaus organizmui?

Svirpliai yra baltymų, kalcio, geležies, skaidulų, sveikųjų riebalų ir vitamino B12 šaltinis žmogaus organizmui.

Kuo maitinami svirpliai?

Jiems duodamas specialiai svirpliams subalansuotas maistas.

Ar svirpliai auginami ekologiškai?

Tikrai taip.

Ar saugu vartoti svirplius?

Kadangi svirpliai auginami ekologiškai, tikrai saugu ir naudinga. Tik svarbu atsiminti ir nemaišyti naminių svirplių su pievose gyvenančiais svirpliais. Pievose svirpliai minta tuo, ką randa, todėl gali būti apnuodyti pesticidais ir kitomis chemijomis.

Per kiek laiko užauga svirplys?

Vidutiniškai svirpliai suauga per 1,5–2,5 mėn.

Kokią produkciją galima pasigaminti iš svirplių?

Patiems drąsiausiems siūlome paragauti džiovintų svirplių su druska ar kitais prieskoniais kaip alternatyvą užkandžiams (traškučiams ar spragėsiams). Visiems kitiems siūlome pradėti nuo svirplių miltų įmaišymo į gaminamus patiekalus, kepinius, salotas ar kokteilius. Sportininkams svirplių miltai gali visiškai atstoti pieno baltymus ir būti naudojami kaip baltyminiai batonėliai.

Kiek baltymų yra svirpliuose?

Apie 60 % viso svirplio sudėties sudaro baltymai.

Kam reikalingi svirplių auginimo mokymai?

Svirplių auginimo mokymai reikalingi tam, kad sužinotumėte visą reikalingą informaciją apie maistinius svirplius, jų dauginimąsi, augimą, gyvenimo sąlygas, mitybą ir kitus poreikius bei išmoktumėte teisingai visa tai įgyvendinti ir tuo užsiimti.

Ar verta eiti į juos?

Jeigu norite suvokti ir išmokti daryti viską taisyklingai – verta semtis žinių iš žmogaus, profesionaliai tuo užsiimančio. Mokymai trunka trumpai, todėl nesugaišite daug brangaus savo laiko ir perimsite patirtį, kurią fermoje dirbantieji įgijo bendradarbiaudami su Izraelio, Danijos, Olandijos, Anglijos ir Suomijos svirplių augintojais bei mokslininkais.

Ar galima auginti svirplius nepraėjus mokymų?

Internete jūs galite rasti pakankamai daug informacijos apie svirplių auginimą, tačiau ta informacija yra tinkama tik tuo atveju, jei norima užsiauginti iki 1000 svirplių savo egzotiniams augintiniams: driežams, vorams, iguanoms ir t. t.

Tačiau visai kas kita, jei jūs norite įkurti svirplių auginimo fermą ir pradėti tokį verslą. Mūsų mokymai apima ne tik informaciją apie svirplių auginimo technologiją, bet ir profesionalius patarimus, kaip įsirengti patalpas bei kokią įrangą naudoti, kaip gaminti produkciją ir kur ją realizuoti.

Mokymai vykdomi pačioje fermoje, todėl realiai matysite, kaip viskas atrodo ir kaip vyksta. Savo srities profesionalas su jumis dalysis visa savo įgyta patirtimi bendradarbiaujant su užsienio augintojais bei mokslininkais ir mielai atsakys į jums kylančius klausimus.

Mokymų trukmė: 4-5 val.

Mokymų kaina: svirplių auginimas 300 eur;

konsultacijos, patarimai apie fermos įrengimą ir pan. 200 eur.